SilesianSport.pl - wiadomości sportowe ze Śląska

Przegrana Podbeskidzia z Pogonią!

Sobota, 01 Grudzień 2012 16:10

Ostatnia pozycja w lidze i widmo spadku nie wpłynęły motywująco na postawę piłkarzy Podbeskidzia, którzy nie dali rady stoczyć równorzędnej walki z Pogonią i polegli 2:0.

Od początku spotkania dużo więcej ochoty do gry prezentowali piłkarze Pogoni. Drużyna portowców cały czas starała się grać na połowie przeciwnika, nie oddając inicjatywy przez pierwsze 45 minut. Jednak większość akcji kończyła się skutecznymi interwencjami obrońców gości bądź niecelnymi strzałami na bramkę Zajaca. Beniaminek dopiął swego w 38 minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę do siatki wpakował Frączczak. W tej sytuacji błąd popełnił bramkarz górali, który źle obliczył lot piłki i minął się z nią w powietrzu. Trzeba dodać, że było to któreś z kolei złe zachowanie golkipera Podbeskidzia, którego postawa pozostawiała wiele do życzenia.

Jeśli chodzi o sytuacje strzeleckie górali - nie było ich w ogóle. Cała drużyna prezentowała się słabo i zasłużenie przegrywała do przerwy 1:0.

Obraz gry w drugiej połowie nie uległ zmianie. Solidna gra gospodarzy, którzy kontrolowali przebieg spotkania, od czasu do czasu próbując zdobyć kolejną bramkę. Udało się to w 69. minucie, kiedy bardzo dobrą akcję, lewym skrzydłem, przeprowadził Akahoshi. Ograł obrońców i dośrodkował piłkę w pole karne Podbeskidzia wprost na nogę Budki, który z powietrza uderzył futbolówkę, nie dając szans Zajacowi.

Podbeskidzie Bielsko-Biała „umocniło się” na ostatnie pozycji w tabeli i jeśli nic się nie zmieni w grze górali to spadek z Ekstraklasy stanie się faktem na długo przed końcem rozgrywek. Pogoń Szczecin ma na koncie 21 punktów, które gwarantują spokojną zimę oraz szansę na jeszcze lepszą pozycję na koniec sezonu.

Pogoń Szczecin 2-0 Podbeskidzie Bielsko-Biała

1:0 Adam Frączczak 39’

2:0 Adrian Budka 69’

Pogoń Szczecin: Dusan Pernis - Peter Hricko, Maciej Dąbrowski, Emil Noll, Przemysław Pietruszka - Adrian Budka, Maksymilian Rogalski, Takafumi Akahoshi, Andradina (79' Bartosz Ława), Mateusz Lewandowski (83' Robert Kolendowicz) - Adam Frączczak (70' Mouhamadou Traore).

Podbeskidzie Bielsko-Biała: Richard Zajac - Sławomir Cienciała, Michal Piter-Bucko, Dariusz Pietrasiak, 10. Marek Sokołowski - Ireneusz Jeleń, Dariusz Łatka (83' Damian Szczęsny), Matej Nather, Sebastian Ziajka, Kamil Adamek (46' Liran Cohen) - Robert Demjan (46' Fabian Pawela).

Autor: Piotr Pajewski