SilesianSport.pl - wiadomości sportowe ze Śląska

Wyjazdowe zwycięstwo z Dolcanem Ząbki!

Wtorek, 23 Październik 2012 12:30
Bardzo cenne zwycięstwo odnieśli piłkarze GKS-u w meczu przeciwko Dolcanowi.

Zdobyte trzy punkty pozwoliły zając, wysokie, siódme miejsce w lidze i na dłuższy czas zagościć w górnej części tabeli. Z kolei piłkarze Dolcana spadają coraz niżej, bo aż na czternastą pozycję.

Od pierwszego gwizdka było widać kto zamierza powalczyć o komplet punktów. GKS od początku meczu starał się stwarzać okazje do zdobycia gola. Na efekt nie trzeba było długo czekać. W 26 minucie Piotr Rocki przebiegł z piłką kilkadziesiąt metrów, a następnie wyłożył piłkę przed pole karne gdzie stał dobrze ustawiony Mateusz Mączyński. Piłkarz GKS-u uderzył bardzo dobrze jednak bramkarz gospodarzy obronił jego strzał. Do piłki dopadł Marcin Folc i dobił ją, wyprowadzając gości na jedno bramkowe prowadzenie. Gospodarze chcieli doprowadzić do wyrównania jednak do przerwy wynik nie uległ zmianie. Na pochwałę zasługuje w szczególności gra Mateusza Mączyńskiego, Piotra Rockiego oraz zdobywcy gola, Marcina Folca który mógł jeszcze podwyższyć prowadzenie.

Druga część meczu to kontrolowanie sytuacji i utrzymywanie się przy piłce piłkarzy GKS-u Tychy. Kolejną swoją szansę miał Marcin Folc, a dobrą zmianę dał Dawid Jarka który zastąpił w 73 minucie strzelca gola. Gospodarze próbowali co jakiś czas czy to z rzutu rożnego czy z kontry, jednak tego dnia nie dane im było strzelić, chociażby wyrównującego gola. Mecz zakończył się wynikiem 0:1.

Pochwały należą się przede wszystkim piłkarzom ze Śląska, którzy po prostu chcieli osiągnąć dobry wynik, jednocześnie dążąc do tego. Dolcan Ząbki nie zrobił nic by odmienić losy spotkania. Pod koniec sezonu może okazać się, że „przejście obok” tego meczu, będzie kluczowe w walce o utrzymanie.

Dolcan Ząbki 0-1 GKS Tychy

0:1 Marcin Folc 26'

Dolcan: Humerski - Klepczarek, Hirsz, Grzelak - Piesio, Osoliński, Matuszek, Koziara (46' Zjawiński), Wiśniowski (73' Wrażeń), Świerblewski (69' Chwastek) - Piątkowski.

GKS: Misztal - Mańka, Kopczyk, Balul, Mączyński - Rocki (87' Małkowski), Babiarz (90' Masternak), Zunić, Bukowiec, Chomiuk - Folc (72' Jarka).