SilesianSport.pl - wiadomości sportowe ze Śląska

GKS przegrywa z Miedzią. Problem goni problem

Wtorek, 16 Październik 2012 20:20
Jeszcze tydzień temu wydawało się, że meczu w ogóle nie będzie. Sytuacja ekonomiczno -  organizacyjna klubu jest, najłagodniej mówiąc, katastrofalna.

Piłkarze GKS odmówili udziału w treningach i dopiero dwa dni przed meczem, po rozmowie z władzami klubu, doszło do porozumienia. Jednak brak kilkudniowego treningu miał duży wpływ na losy spotkania.

Błędy i jeszcze raz błędy. Postawa Formacji obronnej GKSu, w zasadzie, przesądziła o wyniku spotkania. Brak filaru obrony, kontuzjowanego Mateusza Kamińskiego, oraz przerwa w treningach, spowodowały iż piłkarze z Legnicy mieli bardzo dużo okazji do strzelenia gola. Jeden z takich błędów wykorzystał, były reprezentant kraju, Wojciech Łobodziński i Miedź prowadziła po 30 minutach 1 : 0.

Mimo ambitnej postawy piłkarze z Katowic nie mogli przebić się przez dobrze funkcjonującą formację defensywną gości. W 77 minucie Rafał Kujawa strzałem głową trafił w poprzeczkę, a piłka odbiła się tuż przed linią pola bramkowego. Była to najlepsze sytuacja dla gospodarzy, która wzbudziła dużo emocji, gdyż wydawać się mogło, że piłka wpadła do bramki, jednak pomeczowe powtórki jednoznacznie pokazały, że decyzja sędziego o nie uznaniu gola była właściwa.

Pod sam koniec spotkania, wszelkie wątpliwości co do wyniku rozwiał Marcin Nowacki, który skutecznie wykorzystał rzut karny. Całe zdarzenie było zwieńczeniem fatalnej postawy obrońców GKSu.

Miedź Legnica zajmuje bardzo wysoki piąte miejsce w tabeli i jest to spore zaskoczenie. Z kolei klub z Katowic jest na dwunastej pozycji i teoretycznie nie jest najgorzej, jednak problemy wydają się coraz to bardziej destabilizować postawę piłkarzy. Przyszłość klubu jest wyjątkowo niepewna.

GKS Katowice 0-2 Miedź Legnica

0:1 Łobodziński (27'

0:2 Nowacki 88' (k)

GKS Katowice: Wierzbicki - Czerwiński, Napierała, Kaciczak, Sobotka (46' Goncerz, 50' Farkas) - Kowalczyk, Fonfara, Chwalibogowski, Kujawa, Wołkowicz - Pitry.

Miedź Legnica: Ptak - Wołczek, Bany, Woźniczka, Zasada - Łobodziński, Nowacki, Kasperkiewcz, Grzegorzewski (69' Łuszkiewicz), Madejski (89' Szymański) - Zakrzewski (59' Alexandre).

Widzów: 1000.

Autor: Piotr Pajewski