SilesianSport.pl - wiadomości sportowe ze Śląska

Ruch przegrywa wyjazdowy mecz w Szczecinie!

Poniedziałek, 19 Listopad 2012 22:28
Ruch Chorzów pojechał w daleką podróż do Szczecina by zrekompensować swoim kibicom porażkę w ostatniej kolejce z Lechią Gdańsk (0:1).

Piłkarze Pogoni zaprezentowali się jednak bardzo dobrze i nie dali rozwinąć skrzydeł Ruchowi.

Pierwsze 45 minut rozpoczęły się od naporu gości z Chorzowa. Jednak po kwadransie gry to gospodarze zaczęli coraz częściej dochodzić do głosu, by w 23 minucie gry wyjść na zasłużone prowadzenie. Odbiór w połowie boiska Rogalskiego, rozprowadzenie piłki przez kapitana Ediego Andradinę, asysta Budki i wykończenie akcji przez Frączczaka, dały gola na 1 : 0 dla Pogoni Szczecin. Od momentu zdobycia bramki piłkarze ze Szczecina nie oddali inicjatywy do końca pierwszej połowy, całkowicie kontrolując grę. Chorzowianie nie mieli nic do powiedzenie i schodzili do szatni w nienajlepszych nastrojach.

Ruch Chorzów próbował coś zmienić w swojej grze, trener Jacek Zieliński dokonywał zmian, a piłkarze chcieli, ale nie mogli… Jedyna dogodna sytuacja miała miejsce po strzale z rzutu wolnego wykonywanego przez Starzyńskiego. Mocny uderzonoa piłka z 21 metrów odbiła się od poprzeczki i wpadła wprost po nogi Jankowskiego, który w sytuacji sam na sam nie potrafił pokonać bramkarza gospodarzy. Większość ataków przeprowadzanych przez Ruch kończyła się na dobrze zgranej defensywie Pogoni. Ewidentnie nie był to wieczór super duetu zeszłego sezonu, Jankowskiego i Piecha, którzy z meczu na mecz grają zamiast coraz lepiej, coraz słabiej.

Ruch Chorzów po meczu z Pogonią pozostaje na 12 pozycji w tabeli, natomiast drużyna z nad morza awansowała na 8 pozycję i jest w doskonałej sytuacji przed rundą wiosenną.

Pogoń Szczecin 1-0 Ruch Chorzów

1:0 Adam Frączczak 23’

Pogoń Szczecin: Dusan Pernis - Przemysław Pietruszka, Emil Noll, Maciej Dąbrowski, Peter Hricko - Robert Kolendowicz, Takafumi Akahoshi, Maksymilian Rogalski (90'. Bartosz Ława), Adrian Budka - Edi Andradina (62' Wojciech Golla), Adam Frączczak (85' Radosław Wiśniewski).

Ruch Chorzów: Michal Peskovic - Żeljko Djokic (83' Mateusz Kwiatkowski), Marek Szyndrowski, Maciej Sadlok, Igor Lewczuk - Marcin Kikut (46' Jakub Smektała), Mindaugas Panka (62' Grzegorz Kuświk), Filip Starzyński, Maciej Jankowski, Arkadiusz Lewiński - Arkadiusz Piech.

Autor: Piotr Pajewski