SilesianSport.pl - wiadomości sportowe ze Śląska

Ruch Chorzów przegrał z Lechią Gdańsk

Piątek, 09 Listopad 2012 22:19
Starcie dwóch równorzędnych drużyn ze środka tabeli. Obydwie ekipy nie zawodzą ale też nie zachwycają. Zwycięzca spotkania miał możliwość zbliżyć się do czołowej piątki.

Pierwsze 45 minut to dominacja Lechii Gdańsk, dużo walki w środku pola, kilka akcji zaczepnych obu drużyn, z których nic nie wynikło. Solidna postawa obrońców oraz brak polotu w grze napastników, zarówno Ruchu Chorzów, jak i Lechii Gdańsk, spowodowały że po pierwszej połowie na tablicy wyników widniał wynik 0:0. Pierwsza część spotkania zostanie bardzo szybko zapomniana, można powiedzieć że się odbyła.

W przeciwieństwie do pierwszych 45 minut, druga poła rozpoczęła się z dużym impetem w wykonaniu obu drużyn. Akcja toczyła się raz pod jedną bramką, a raz pod drugą. Po pewnym czasie przewaga należała już tylko do Ruchu, jednak mimo przeprowadzenia trzech zmian w pierwszych 15 minutach drugiej połowy, podopieczni Jacka Zielińskiego, nie potrafili strzelić gola. Niecelnie strzelał m.in. wprowadzony w drugiej połowie, ulubieniec kibiców z Chorzowa, Arkadiusz Piech. Gdy wydawało się, że spotkanie zakończy się remisem goście z Gdańska przeprowadzili zabójczą kontrę. 18 latek z Gdańska Kacper Łazaj, w swoim drugim występie w Ekstraklasie, zdobył gola na wagę zwycięstwa, wykorzystując idealne podanie Deleu. Wynik spotkania nie uległ zmianie i Ruch przegrał u siebie 0:1.

Ruch Chorzów pod wodzą Jacka Zielińskiego poległ dopiero drugi raz, natomiast Lechia udowadnia że mecze wyjazdowe są ich głównym atutem. Niezbyt fascynujące spotkanie, dzięki emocjonującej końcówce, zakończyło się zwycięstwem gości z nad morza.

Ruch Chorzów 0-1 Lechia Gdańsk

0:1 Łazaj 86'

Ruch Chorzów: Michal Peskovic - Żeljko Djokic, Piotr Stawarczyk, Maciej Sadlok, Igor Lewczuk - Jakub Smektała, Paweł Lisowski (52' Filip Starzyński), Mindaugas Panka, Pavel Sultes (46' Kamil Włodyka) - Maciej Jankowski (56' Arkadiusz Piech), Grzegorz Kuświk.

Lechia Gdańsk: Michał Buchalik - Deleu, Krzysztof Bąk, Jarosław Bieniuk, Piotr Brożek - Ricardinho (90' Wojciech Zyska), Łukasz Surma, Mateusz Machaj (53' Kacper Łazaj), Marcin Pietrowski, Piotr Wiśniewski - Piotr Grzelczak (77' Christopher Oualembo).

Autor: Piotr Pajewski