SilesianSport.pl - wiadomości sportowe ze Śląska

Piast ograł mistrza!

Poniedziałek, 12 Listopad 2012 16:56
Nikt nie spodziewał się innego wyniku niż zwycięstwo Śląska Wrocław, który chcąc trzymać się czołówki musi wygrywać większość spotkań.

Piast Gliwice, okazał się bardzo dobrze naoliwioną maszyną i wygrał arcyważne dla siebie spotkanie.

Spotkanie rozpoczęło się dość spokojnie, optyczną przewagę mieli gospodarze jednak nic z niej nie wynikało. W 29 minucie dobrą akcję, lewą stroną boiska, przeprowadził Waldemar Sobota, dośrodkowując piłkę wprost na głowę Sebastiana Mili i było 1 : 0 dla Śląska. Wydawało się, że kwestią czasu będą kolejne gole dla piłkarzy z Wrocławia, stało się jednak coś zupełnie innego. Na pięć minut przed końcem pierwszej połowy fatalnie w swoim polu karnym zachował się Sobota, który zagrał piłkę ręką, a sędzia nie miał żadnych wątpliwości i podyktował rzut karny dla gości. Z 11 metrów pewnie uderzył Wojciech Kędziora i było 1 : 1. Do końca połowy pozostawało kilkadziesiąt sekund, jednak piłkarze Śląska wyglądali jakby już od dłuższej chwili byli w szatni. Gola dla Gliwiczan strzelił Ruben Jurado Fernandez, trzeba jednak dodać że solidnie przyłożyli się do tego obrońcy mistrza Polski.

Duga część spotkania to „heroiczne” próby wyrównania wyniku spotkania przez piłkarzy Śląska. Nerwowe akcje kończyły się zazwyczaj na linii obrony Piasta lub piłką w rękach Dariusza Treli. Nastawieni na kontrę Gliwiczanie, umiejętnie bronili się i starali się skutecznie niwelować ataki Wrocławian. Dobra postawa gości przyniosła im trzecią bramkę. W 77 minucie Damian Zbozień pokonał Mariana Kelemena, podwyższając prowadzenie na 3 : 1. Po raz kolejny obrońcy Śląska mogą zaliczyć sobie asystę przy bramce dla Piasta. Do końcowych minut Śląsk Wrocław próbował coś zmienić, nie udało się i Piast Gliwice wywiózł z Wrocławia bardzo ważne trzy punkty.

Fatalna postawa obrony Śląska i bardzo dobrze zorganizowana jedenastka Piasta Gliwice. Zasłużone zwycięstwo gości, dzięki któremu drużyna z Gliwic pozostaje dalej w środku tabeli i nie musi się martwić o ilość punktów.

Śląsk Wrocław 1-3 Piast Gliwice

1:0 Sebastian Mila 29'
1:1 Wojciech Kędziora 40' (k)
1:2 Ruben Jurado Fernandez 44'
1:3 Damian Zbozień 77'

Śląsk Wrocław: Marian Kelemen - Marcin Kowalczyk (46' Mariusz Pawelec), Rafał Grodzicki, Tomasz Jodłowiec, Amir Spahic - Waldemar Sobota, Przemysław Kaźmierczak, Sebastian Mila, Rok Elsner, Sylwester Patejuk (55' Piotr Ćwielong) - Łukasz Gikiewicz (75' Cristian Omar Diaz).

Piast Gliwice: Dariusz Trela - Damian Zbozień, Fernando Cuerda, Jan Polak, Paweł Oleksy - Matej Izvolt, Mariusz Zganiacz (75' Adrian Klepczyński), Ruben Jurado, Artis Lazdins (46' Mateusz Matras), Tomasz Podgórski - Wojciech Kędziora (87' Adrian Sikora).

Autor: Piotr Pajewski