SilesianSport.pl - wiadomości sportowe ze Śląska

Piast boleśnie przegrywa z Legią!

Poniedziałek, 29 Październik 2012 16:11
Piast Gliwice po dobrym początku rozgrywek złapał zadyszkę i po niezłym spotkaniu w Warszawie przegrał trzeci mecz z rzędu.

Legia Warszawa pokazała, że potrafi radzić sobie w trudnych sytuacjach i nie przegrywa w meczach, w których musi zdobywać komplet punktów.

Pierwsza połowa miała niespodziewany przebieg, gdyż mimo dominacji legionistów, to piłkarze z Gliwic po 31 minutach prowadzili 2:0. Najpierw Fernando Cuerda pokonał Dusana Kuciaka płaskim strzałem po ziemi, a następnie Wojciech Kędziora nie dał szans bramkarzowi gospodarzy. Przy drugim golu dla Piasta „asystę” zaliczył Artur Jędrzejczak, który podał piłkę wprost pod nogi Kędziory, który wykorzystał błąd legisty i zdobył gola. Legia nie poddała się i jeszcze przed przerwą strzeliła gola kontaktowego. W 43 minucie bramkę zdobył, nie kto inny, a Danijel Ljuboja i na przerwę piłkarze schodzili przy wyniku 1:2.

Drugie 45 minut to szaleńcze ataki Legii, które jednak nie przynosiły efektu, a jedynie jęk zawodu kibiców, po strzałach Koseckiego i Radovica. Z upływem minut spotkanie wyrównało się, a Piast mógł już zacząć myśleć o wielkim sukcesie. Jednak każde spotkanie trwa, dopóki sędzia nie zagwiżdże ostatni raz. Piłkarze z Gliwic za szybko uwierzyli w zwycięstwo i skończyło się to dla nich bardzo boleśnie. W 82 minucie, po dośrodkowaniu z rzutu różnego, gola głową strzelił Artur Jędrzejczyk, rehabilitując się za błąd z 31 mimuty, po którym padła bramka dla gości. Podobnie jak w pierwszej połowie Piast strzelił gola w odstępie kilkudziesięciu sekund, tak samo legioniści pokonali Dariusza Trelę w odstępie dwóch minut. Drugie trafienie zaliczył serbski napastnik Danijel Ljuboja, potwierdzając swoją znakomitą formę, wyprowadzając swoją drużynę na prowadzenie. Wynik do końca meczu nie uległ zmianie i Legia Warszawa wygrała po znakomitej końcówce 3:2.

Dzięki temu zwycięstwu Legia ma 21 punktów i jeszcze nie przegrała, prowadząc zasłużenie w tabeli. Piast Gliwice po trzeciej z rzędu porażce, zajmuje ósmą pozycję w Ekstraklasie. Piłkarze z Gliwic na pewno szybko nie zapomną olbrzymiej szansy na odniesienie wielkiego zwycięstwa w Warszawie. W piłce zawsze gra się do końca i właśnie o tym Piast zapomniał w ostatnim kwadransie spotkania z Legią.

Legia Warszawa 3-2 Piast Gliwice
0:1 Fernando Pena Cuerda 29'
0:2 Wojciech Kędziora 31'
1:2 Danijel Ljuboja 44'
1:3 Artur Jędrzejczyk 82'
1:4 Danijel Ljuboja 83'

Legia Warszawa: Dusan Kuciak - Artur Jędrzejczyk, Michał Żewłakow (81' Michał Żyro), Inaki Astiz, Jakub Wawrzyniak - Michał Kucharczyk (64' Jorge Salinas), Janusz Gol (77' Dominik Furman), Ivica Vrdoljak, Miroslav Radovic, Jakub Kosecki - Danijel Ljuboja.

Piast Gliwice: Dariusz Trela - Mateusz Matras, Adrian Klepczyński, Jan Polak, El-Mehdi Sidqy (63' Paweł Oleksy) - Matej Izvolt, Artis Lazdins, Fernando Cuerda (86' Ruben Fernandez), Mariusz Zganiacz, Tomasz Podgórski - Wojciech Kędziora.

Widzów: 9000.

Autor: Piotr Pajewski