SilesianSport.pl - wiadomości sportowe ze Śląska

Piast przegrał z Widzewem!

Sobota, 20 Październik 2012 22:58
Dobrze spisujący się Widzew przyjechał do Gliwic, gdzie miejscowa drużyna to waleczny zespół, który łatwo punktów nie oddaje.

Mecz dwóch ambitnych drużyn, którym przed sezonem nie dawano większych szans na wyższe miejsce w tabeli.

Gospodarze od samego początku narzucili szybkie tempo i przez pierwsze dwa kwadranse to Piast dominował, mając kilka dobrych okazji do zdobycia gola. Jednak ofiarna postawa obrońców Widzewa zniweczyła cały trud Gliwiczan. Do 39 minuty żadna z drużyn nie oddała celnego strzału na bramkę, atakowali raz jedni raz drudzy, jednak piłkarze nie potrafili skierować piłki w światło bramki. Wszystko zmieniło się w 39 minucie, kiedy to szybką akcję Bruna zakończył celnym strzałem Kaczmarek. Pierwsza połowa kończy się więc wynikiem 1 : 0 dla gości.

Duży wpływ na postawę Piasta miła obecność Damiana Zbozienia, od momentu kiedy musiał on opuścić boisko z powodu kontuzji, piłkarze z Gliwic stracili przewagę i dali sobie strzelić gola.

W 50 minucie powinno dojść do wyrównania. Po dośrodkowaniu Kędziory głową strzelał Izvolt, jednak piłka nieznacznie minęła bramkę. Widzew nastawił się na kontry, dając rozgrywać piłkę Piastowi, który dzielenie dążył do strzelenia gola. Próby Gliwiczan w końcu przyniosły skutek. Błąd piłkarza z Łodzi, Hachema Abbesa, wykorzystuje Kędziora odbierając mu piłkę przed polem karnym i z ostrego kąta posyła piłkę pomiędzy nogami Mielcarza, doprowadzając do remisu 1 : 1. Piast nabrał impetu i w 81 minucie powinien objąć prowadzenie, znów dobra akcja Kędziory i fatalne pudło Izvolta. Niewykorzystane sytuacje się mszczą. W doliczonym czasie gry w polu karnym Treli faulowany był Rybicki, a sędzia poddyktował jedenastkę. Rzut karny pewnie wykorzystał Łukasz Broź. Piast przegrywa u siebie z Widzewem Łódź 1 : 2.

Piast Gliwice po przegranej w ostatnim meczu z Lechem Poznań 4 : 0, nie poradził sobie z łódzkim Widzewem i pozostaje w środku tabeli. Piłkarze z Gliwic muszą być bardziej skoncentrowani w trakcie meczu i zachowywać większy spokój, zwłaszcza w swoim polu karnym. Widzew dzięki wygranej awansuje na trzecie miejsce w tabeli.

Piast Gliwice 1-2 Widzew Łódź

1:0 Marcin Kaczmarek 39'
1:1 Wojciech Kędziora 74'
1:2 Łukasz Broź 90' (k)

Piast Gliwice: Dariusz Trela - Damian Zbozień (27' Artis Lazdins), Adrian Klepczyński, Łukasz Krzycki, Paweł Oleksy - Matej Izvolt, Mateusz Matras, Mariusz Zganiacz (92' Fernando Cuerda), Ruben Jurado (76' Adrian Sikora), Tomasz Podgórski - Wojciech Kędziora.

Widzew Łódź: Maciej Mielcarz - Łukasz Broź, Thomas Phibel, Hachem Abbes (79' Sebastian Duda), Jakub Bartkowski - Alex Bruno (63' Mariusz Rybicki), Radosław Bartoszewicz, Sebastian Dudek, Princewill Okachi, Marcin Kaczmarek - Mehdi Ben Dhifallah (66' Mariusz Stępiński).

Autor: Piotr Pajewski