SilesianSport.pl - wiadomości sportowe ze Śląska

Polonia Bytom przegrywa z Cracovią

Wtorek, 30 Październik 2012 21:10
Kolejny mecz kolejna porażka. Polonia Bytom w czternastu kolejkach uzbierała cztery punkty i okupuje ostatnie miejsce w tabeli, mając aż sześć punktów straty do ŁKS-u.

W meczu z dobrze spisującą się Cracovią nikt nie stawiał na Polonię, choć właśnie w takich sytuacjach można pokusić się o niespodziankę. Jednak piłkarze z Bytomia potrafili strzelić tylko jednego gola, a na ekipę z Krakowa było to niestety za mało.

Cracovia już w 6 minucie pokazał, że interesuje ją tylko i wyłącznie wysokie zwycięstwo. Gola na 1:0 strzelił z bliskiej odległości Vladimir Boljević. Mimo sporej przewagi goście nie potrafili drugi raz pokonać Miki, co zemściło się w 37 minucie, kiedy to po indywidualnej akcji gola zdobył Kamil Białkowski. Należy uznać, że był to jedyny pozytyw Polonii Bytom w całym meczu.

Cracovia, chcąc wywieźć komplet punktów z Bytomia ,wzięła się w drugiej połowie ostro do pracy i w 62 minucie Alexandru Suvorov zdobył gola na 2:1. Trzecią bramkę dla gości strzelił Marcin Budzyński i było po meczu. Przegrana 1:3, to i tak najłagodniejszy wymiar kary dla gospodarzy.

Niespodzianki nie było Polonia znów przegrała, a Cracovia jest już trzecia w ligowej tabeli. Jeśli Poloniści utrzymają się w 1 Lidze będzie to nie lada sukces, choć póki co perspektyw na to nie widać.

Polonia Bytom 1-3 Cracovia Kraków

0:1 Vladimir Boljević 6'
1:1 Kamil Białkowski 37'
1:2 Alexandru Suvorov 62'
1:3 Marcin Budziński 84'

Polonia Bytom: Mika - Górkiewicz, Broniewicz, Baran, Michalak - Szkatuła, Gamla, Alancewicz (74' Cioch), Krzemień (90' Grzybek), Białkowski - Pokotyluk (62' Banaś).

Cracovia Kraków: Pilarz - Struna, Nykiel, Kosanović, Marciniak - Steblecki (46' Zejdler), Szeliga (74' Dąbrowski), Straus, Budziński, Suworow (78' Bernhardt) - Boljević.

Widzów: 2 500.