SilesianSport.pl - wiadomości sportowe ze Śląska

Energetyk ROW Rybnik liderem II ligi zachodniej!

Sobota, 18 Sierpień 2012 22:34

Energetyk ROW Rybnik po dzisiejszym zwycięstwie nad Górnikiem Wałbrzych wysunął się na fotel lidera tabeli drugiej ligi zachodniej!

Rybniczanie od początku spotkania wiedzieli czego chcą w tym meczu. Stwarzali więcej dogodnych sytuacji do zdobycia gola i przeważali w ofensywie.

Na pierwsze trafienie do bramki kibice czekali do 64. minuty, wtedy Mariusz Muszalik otrzymał świetne prostopadłe podanie zza pleców i zdobył bramkę na 1-0.

Końcówka okazała się być bardzo nerwowa, Jarosław Wieczorek w 87. minucie nie wykorzystał rzutu karnego - strzelając w prawą stronę Jaroszewskiego.

W ostatnich sekundach regulaminowego czasu gry po dośrodkowaniu w pole karne świetne odnalazł się Marek Gładkowski, który przypieczętował wygraną rybniczan.

Energetyk ROW Rybnik po tym spotkaniu jest liderem II ligi zachodniej.

Energetyk ROW Rybnik 2-0 Górnik Wałbrzych
1-0 Mariusz Muszalik 64'
2-0 Marek Gładkowski 90'

Żółte kartki: Radziemski, Zinke.

Energetyk: Kajzer - Kutarba (90' Semeniuk), Szary, Grolik, Krotofil (66' Gładkowski) - Wieczorek, Jary, Muszalik, Kostecki (Kpt) - Buchała (84' Kachel), Kasprzyk (66' Kurzawa).

Górnik: Jaroszewski - Michalak, Wepa, Orzech, Sawicki - Moszyk (86' Matuszak), Radziemski, Michala (83' Chajewski), Łaski (32' Sobczyk) - Morawski (Kpt), Zinke.

Sędzia: Grzegorz Pożarowszczyk (Lublin).

Widzów: ok. 1 200.